Субота, 02 Грудня 2023 р.
Домівка » Головна » Сьогодні, 6 лютого 2014 року, в ході пленарного засідання Європарламент проголосував за резолюцію «Про ситуацію в Україні».

Сьогодні, 6 лютого 2014 року, в ході пленарного засідання Європарламент проголосував за резолюцію «Про ситуацію в Україні».

Всього постановочна частина резолюції налічує 22 пункти, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Вступна частина частина резолюції присвячена опису подій Евромайдана.

У першому пункті резолюції, Європарламент висловлює «повну солідарність і підтримку» українським людям в їх зусиллях, спрямованих на «вільну, демократичну і незалежну Україну» і їх європейським прагненням.

Другим пунктом ЄП висловлює глибоку стурбованість у зв'язку з серйозною політичною кризою в Україні і насильницьким протистоянням в Києві та інших містах України.

«ЄП переконливо закликає до політичного вирішення кризи і наполягає на справжній демократичній дискусії про шляхи і засоби подолання конфронтації і розділення країни», - йдеться в резолюції.

У наступному пункті Європарламент засуджує ескалацію насильства, висловлює співчуття сім'ям загиблих і закликає українську владу « поважати громадянські права та основні свободи, а також вжити негайних заходів з припинення безкарності, розслідувати і покарати винних у насильстві проти мирних демонстрантів».

У четвертому пункті міститься заклик до самих протестуючих «утриматися від використання сили, щоб підтримати легітимність своєї справи мирним шляхом, і просить всіх опозиційних лідерів продовжувати утримуватися від насильства і зберігати мирний протест».

У п'ятому пункті резолюції висловлюється стурбованість застосуванням насильства з боку сил безпеки, «тітушек» і насильницькими актам ультра-націоналістів.

У наступному пункті Європарламент звертається до президента України Віктора Януковича з вимогою припинити «ганебну практику використання «Беркута» та інших сил безпеки для провокацій, викрадень, переслідувань, катувань та принижень, а також арештів», згадавши про викрадення й катування лідера Автомайдану Дмитра Булатова, а також нагадавши Україні про її міжнародні зобов'язання.

Сьомий пункт містить вимогу до Януковича «віддати наказ зупинити цю практику і вимагати негайного і безумовного звільнення і політичної реабілітації всіх демонстрантів і політичних ув'язнених, затриманих незаконно, в тому числі, Юлії Тимошенко».

Відразу ж після цього міститься нагадування про готовність ЄС підписати Угоду про асоціацію та глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі з Україною «по завершенню політичної кризи і коли будуть виконані відповідні умови».

Дев'ятим пунктом депутати Європарламенту вітають рішення українського парламенту скасувати пакет законів від 16 січня, як «позитивний крок у напрямку політичного вирішення кризи».

Одночасно з цим ЄП висловив жаль з приводу того, що закон про амністію «перетворює жертв на заручників» і висловлює думку, що «звільнення протестуючих без будь-яких умов значно б спростило переговори і заспокоїло б суспільство».

У пункті десятому Європарламент закликає президента і уряд до діалогу з опозицією, громадянським суспільством і протестуючими на Майдані «для зниження напруги і поляризації ситуації, а також для пошуку шляху з подолання поточного політичного і соціальної кризи в Україні за допомогою мирного вирішення». Далі Європарламент Януковичу про його відповідальність перед українським народом і міжнародним співтовариством щодо необхідності утриматися від « використання репресивних методів, виправити поточну політичну кризу і поважати права мирних протестувальників ». Інший пункт присвячений участі Європейського Союзу в якості « посередника і з метою спрощення процесу», який «призведе до зниження напруги, більш конструктивного діалогу з країною, вирішенню кризи і подолання провалів тотальної недовіри».

«ЄП підкреслює, що такий діалог має бути прозорим, за участю представників Евромайдана та громадянського суспільства», - наголошується в резолюції.

Також Європейський законодавчий орган ініціює створення постійної місії депутатів Європарламенту в Україні з метою «розрядити напруженість і спростити діалог між сторонами» .

Крім того, ЄП означив і свою позицію стосовно того, що одним із важливих рішень щодо врегулювання кризи в Україні є повернення до Конституції 2004 року.

Окремим пунктом Європарламент закликає європейські інституції та країни ЄС бути відкритішими для українського суспільства, зокрема, «за допомогою швидкої угоди про безоплатний візовий режим та, в кінцевому підсумку, безвізовий режим». ЄП «вважає, що вартість візи повинна бути негайно знижена для молоді», - наголошується в резолюції.

Також Європарламент вважає, що повинні бути зроблені «подальші зусилля для включення України до енергетичного ринку ЄС за допомогою Енергетичного Співтовариства» .

У пункті двадцятому резолюції йдеться про Росію.

«(ЄП) закликає Росію зайняти конструктивну позицію і припинити відповідні заходи і надмірний тиск, спрямовані на підрив суверенного права її сусідів вільно визначати своє майбутнє. Закликає ЄС і країни-члени говорити з Росією єдиним голосом на підтримку європейських прагнень країн Східного партнерства про вільний вибір поглиблювати їх відносини з ЄС. Застосування політичного, економічного та іншого примусів порушує Гельсінський акт і Будапештський меморандум 1994 року щодо безпеки України. Нагадує, що ЄС і Росія несуть відповідальність за активну участь у відношенні миру і процвітання їхніх спільних сусідів, що вигідно і ЄС, і Росії. ЄП підтверджує свою переконаність у тому, що співпраця для досягнення цієї мети є єдиним способом просування вперед», - йдеться в резолюції.

У заключних пунктах ЄП висловив свою підтримку подальшому залученню громадянського суспільства до процесу національних реформ, рекомендує поглибити міжпарламентське співробітництво з Парламентською асамблеєю ЄВРОНЕСТ і вітає участь Конференції місцевих і регіональних влад Східного партнерства.

Останнім, 22 пунктом, ЄП доручив своєму президенту довести цю резолюцію до відома всіх зацікавлених сторін.




© 2012-2019 Вінницька обласна громадська організація «Народна Армія Спасіння Вінниччини» | Всі права захищені.