Неділя, 03 Грудня 2023 р.
Домівка » Головна » Рух за Європейську Україну – Вінницька Народна Рада.

ГРУДНЕВІ ТЕЗИ

I. Система влади в Україні – диктат виконавчої гілки над законодавчою, судовою та місцевим самоврядуванням. Це влаштовує нинішній політичний клас - владу і опозицію. Звідси й політика, в нинішній системі координат, – банальна боротьба єдинокровних посттоталітарних близнюків за контроль над ресурсами країни.

 Суть Євромайдану - від 21 листопада до 1 грудня 2013 року – повстання громадянського суспільства проти ретроградного політичного класу. Після побиття «Беркутом» протестувальників та початку репресій - це потужний громадянський рух з довготривалою перспективою за зміну політичної системи і входження України до Євросоюзу.

 Назрілі революційні зміни потрібні лише громадянському суспільству (ГС), а саме: формування нової еліти з проукраїнською та європейською ментальністю, яка завершить здійснення європейського цивілізаційного вибору та перетворить Україну, за впливовістю і змістом життя, на другу Німеччину. Проблема: ГС ще не реальний гравець на політичному полі, а просто «гарматне м’ясо» для нинішніх консервативних еліт. От тому в Україні досі нема дієвого варіанту «Солідарності», який може розв’язати нинішню кризу.

Опозиція - майже ті самі персонажі часів Помаранчевої революції - використовує Майдан як і в 2004 році для знищення Віктора Януковича. Суспільна енергія спрямовується опозиційними лідерами на облудний шлях так-званого «перезавантаження» влади, що, по суті, залишає недоторканими старі правила гри і є заміною прізвища Янукович на  інші. При цьому конкретні кроки по змушуванню нинішнього Президента підписати Угоду про асоціацію з Європою та змінити політичну систему опозиція не здійснює. Це й зрозуміло – її лідерів цікавить лише посада Президента.

 II. Сьогодні очевидно, що без потужного громадянського руху в регіонах подолання нинішньої кризи неможливе.

Регіональною специфікою є підпорядкованість партійних осередків місцевій владі,   керівники яких, як правило, - типові маріонетки. Їхня поведінка визначається трьома групами факторів: інтересами власного бізнесу та шкурними мотивами, інтересами місцевої влади та домовленостями столичного парткерівництва з місцевими можновладцями. Звідси  реальні дії, наприклад, керівництва місцевого осредку «Батьківщини». За цю партію протягом останніх десяти років регулярно голосує 60-70 % вінничан. Так от, члени цього партосередку не тільки жодного разу не знаходились при владі на обласному та міському рівнях, а й на останніх парламентських виборах 2012 року не провели до Верховної Ради України жодного партійного депутата. Причина: цей осередок - фактично філія місцевої «Партії Регіонів». Інший приклад: фактична підтримка «Батьківщиною» (через дії та бездіяльність) антилюдської медреформи в області. Показовим є те, що НО «Майдан» очолили не громадські лідери, такі як Сергій Сидорук, проти якого порушене кримінальне провадження за виведення 02.12.2013 р. на Майдан тисяч студентів і молоді, а керівник обласної організації «Батьківщина» – агент впливу влади в громадсько-політичному русі та кваліфікований фахівець з розвалу партій, ГО, нейтралізації  громадянських рухів та ініціатив. Діяльність Майдану нині зведеться до посилки «багнетів» до Києва та розмов про злочинний режим Януковича та наростаючої зневіри громадян.

III. Завданням громадянського суспільства України, на нашу думку, в році 2014 є:

1) Прийняття нової Конституції України, де б було зафіксовано: парламентсько-президенська республіка, чіткий розподіл повноважень, дієва система стримів і противаг між гілками влади, європейська система місцевого самоврядування, європейська судова і правоохоронні системи.

2) Вибори до органів місцевого самоврядування восени 2014 року на основі нового європейського закону, що забезпечить максимально можливу демократичність президентських виборів у 2015 році.

3) Підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом в 2014 році на вигідних для України умовах.

4) Перетворення НО «Майдан» на українську «Солідарність», яке змусить Президента України змінити політичну систему й підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом.

Завданням, на нашу думку, громадянського суспільства на Вінниччині є:

1) Створення обласної Громадської ради. Її головне завдання - перетворення  громадянського суспільства на потужного гравця на обласному суспільно-політичному полі.

2) Започаткування постійнодіючих круглих столів з політичними партіями і представницькою владою на Вінниччині, з метою виявлення істиної позиції влади та опозиції та спонукання їх:

а)  чинити тиск на центральну владу для реалізації пп. І, II, III  загальнонаціональних завдань;

б) розпочати справжню, а не декларативну боротьбу з корупцією та організованою злочинністю в області й, насамперед, в органах вінницької виконавчої влади, правоохоронних органах, судовій системі;

в) змусити місцеву владу припинити експеримент над здоров’ям і життям людей в вигляді так-званої медичної реформи;

г) змусити обласну, районні та міські ради в області висловлювати недовіру тим керівникам адміністрацій і міських голів, які працюють проти інтересів Вінниччини;

д) не допустити перетворення обласної організації НО «Майдан» на інструмент вирішення особистих, групових чи партійних інтересів місцевої влади та опозиції.

Ми вважаємо, що наші пропозиції є реальним шляхом виходу з кризи.

29 грудня 2013 року  Правління ГС «Рух за Європейську Україну  - Вінницька Народна Рада»

Для листів: 21050, м.Вінниця-50, а/с 8048; інформаційні повідомлення - http://nas.vinnica.ua




© 2012-2019 Вінницька обласна громадська організація «Народна Армія Спасіння Вінниччини» | Всі права захищені.