Понеділок, 04 Грудня 2023 р.
Домівка » Головна » Чим нахабніша брехня, тим швидше вона розповсюджується.

Чим нахабніша брехня, тим швидше вона розповсюджується. (Міністр пропаганди Третього Рейху Пауль Йозеф Геббельс)

Саме цей канон одного з найвідоміших нацистських маніпуляторів людської свідомості спадає на думку після прочитання інтерв’ю з начальником управління освіти і науки Вінницької ОДА Ігорем Івасюком, яке опубліковане в газеті «33 канал» за 06.02.2013 року під гучною назвою «Переможці олімпіад визначались необ’єктивно, тому ми й звільнили куратора…»

Ви запитаєте, навіщо Ігор Івасюк розповсюджує в ЗМІ недостовірні відомості? Він змушений це робити, бо «на злодієві шапка горить». Є й інші причини, про які ми зараз не говоритимемо.

Нам легко спростувати найнеймовірніші твердження Ігоря Івасюка, бо ми оперуватимемо виключно конкретними фактами й документами. І при цьому нам немає сенсу опускатися до рівня баби-плітухи, яка, коли їй потрібно облити когось помиями, починає бездоказово вигукувати, що, мовляв, хтось у якихось там розмовах щось сказав. Ми ж називатимемо прізвища, посади, дати, номери документів… Говоритимемо тільки про Всеукраїнську олімпіаду з української мови та літератури.

Із запитання журналіста Людмили Поліщук та з відповіді І.Івасюка виходить, що нібито на III етапі олімпіади з української мови та літературми за 2012 -2013 навчальний рік (конкретні дати не називаються) кимось (прізвище, посада не називаються) були необ’єктивно визначені переможці (прізвища, школи не називаються). Ця справа виявилась настільки резонансною, що був звільнений з роботи куратор олімпіади (прізвище, посада не називаються), винний у необ’єктивному визначенні переможців. При цьому жодних доказів правомірності своїх звинувачень Івасюк не надає.

То хто ж цей таємничий і всемогутній куратор?

Відомо, що на III етапі олімпіди з української мови та літератури в 2011-2012 н.р. головою журі та головою предметно-методичної комісії була працівник педуніверситету Павлушенко О.А., а головою оргкомітету працівник обласного управління освіти Димніч Л.С. У 2012 – 2013 н.р. головою журі стала викладач інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Кущ О.П., а головою оргкомітету працівник обласного управління освіти - Панчук О.А. Відповідальною ж особою за проведення олімпіад з усіх предметів у відповідності до наказу начальника управління завжди призначається перший заступник начальника управління Чорна О.А. Як бачите, серед претендентів на кураторство немає жодного методиста інституту післядипломної освіти педагогічних працівників. Тому й виникає питання: хто з цих відповідальних за олімпіаду осіб був куратором олімпіади з української мови та літератури і кого з них звільнили за корупцію? Відповіді немає.

 Далі Ігор Івасюк стверджує, що нібито в інституті післядипломної освіти мали місце серйозні порушення, у тому числі побори. Але при цьому начальник управління знову не називає жодних прізвищ і не посилається на конкретні документи, які б підтвердили правдивість його слів.

Ще Івасюк ділиться з читачами нібито фактами, що він та його спільники виявили певні порушення корупційного характеру під час проведення предметних олімпіад і стверджує, що «кимось» не дотримувалась конфеденційність при підготовці завдань, завдання «хтось» незаконно розповсюджував у конвертах у певні руки. Ще далі пішов заступник начальника управління освіти і науки Андрій Лисак. Під час розгляду адміністративної справи № 2а/0270/3750/12  20.09.2012 р. та 26.09.2012 р. цей чиновник повідомив Вінницький окружний адміністративний суд про нібито корупційне правопорушення: «У 2011 - 2012 навчальному році управлінням освіти і науки були змінені правила проведення обласних і міських олімпіад з метою унеможливлення зловживань з боку методистів інституту післядипломної освіти такими питаннями як продаж завдань». Лисак А.Р. навіть назвав прізвище методиста, якого нібито «підловили на цьому ділі». Ми попросили Ігоря Івасюка, Олену Чорну підтвердити чи спростувати слова Лисака. І відповідь не забарилась. Ми дізнались, що не має жодного документу, який підтверджує факт продажу олімпіадних завдань конкретним методистом та іншими методистами інституту (лист управління освіти №7893/01 від 07.12.2012 р. )

Отже, говорячи про корупційні порушення на олімпіадах, Івасюк по суті заявив, що завдання таки продавались, бо не могли вони, з його точки зору, передаватись «у потрібні руки» безкоштовно. А минулого року, як ми бачимо, він це заперечував. Тоді виникає питання,  коли ж Івасюк говорив правду, а коли відверто брехав? Крім того, кидаючи такі серйозні звинувачення на адресу освітян, Івасюк знову не вказує, на олімпіадах з яких предметів були нібито виявлені корупційні правопорушення, коли це було, які конкретно особи вчинили ці порушення, ким і коли складались акти про корупційні правопорушення, хто і коли з цього приводу звертався до спеціальних органів протидії корупції (прокуратура, міліція, СБУ), які ухвали винесли суди щодо осіб, які вчинили на олімпіадах корупційні правопорушення. Тобто ми бачимо, що Івасюк дозволяє собі кидати абсолютно безпідставні, нічим не підтверджені звинувачення. При цьому безапеляційно заперечує, що  в підпорядкованому йому управлінні немає корупції. «Але, що стосується управління, то навіть у приватній розмові такі речі вам ніхто не підтвердить, тому, що вони не існують в природі». Ну, з приводу того, що не існує в природі ми ще поговоримо, бо й тут Івасюк говорить неправду.

Те, що твердження Ігоря Івасюка щодо корупційних правопорушень на олімпіадах неправдиві можна, зокрема, переконатися з підписаних ним наказів «Про підсумки III етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури» за минулі роки. В жодному з них не зафіксовано будь-яких корупційних правопорушень. Нічого не відомо й щодо звернень Івасюка до правоохоронних органів з приводу корупційних порушень, наприклад, на олімпіаді з української мови та літератури, які б закінчились покаранням конкретного правопорушника. Так само не відповідає дійсності, що якогось куратора в цьому чи попередніх роках звільнили за необ’єктивне визначення переможців олімпіади з української мови та літератури. Все це свідома, геббельсівського штибу брехня.

Але нехай наш шановний читач не думає, що ми заперечуємо існування фактів корупційних діянь, зокрема, на олімпіаді з української мови та літератури. Ми їх виявили і повідомили про це правоохоронні органи ще в травні 2012 року. І нинішні балачки про корупцію якихось кураторів з боку Івасюка є лише невдалою спробою перекласти власну вину за корупційні правопорушення на завідомо невинних людей.

Зараз, шановні читачі,  ми Вам доведемо, що корупційну схему на III етапі олімпіади з української мови та літератури в 2011-2012 навчальному році створив саме Ігор Івасюк зі своїми спільниками.

Точний день початку корупційного діяння Івасюка – 10.01.2012 року. Саме в цей день начальник управління освіти видав наказ № 7 «Про проведення III етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2011 -2012 навчальному році», яким затвердив цілий ряд додатків створених і підписаних ректором інституту післядипломної освіти Степаном Дровозюком.

Цим наказом начальник управління освіти і науки Ігор Івасюк грубо порушив «Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади» п.2.3.1, та вказівку Міністерства освіти і науки України, викладену в листі заступника міністра освіти і науки України Жебрівського Б.М. від 12.12.2011 р. № 1/9-877. Згідно з цими документами завдання для II і III етапів олімпіади з української мови та літератури мали готувати методисти обласного інституту післядипломної освіти. Але на Вінниччині вольовим рішенням Івасюка в 2011-2012 н.р. завдання складали не методисти інституту, яких Івасюк безпідставно усунув нібито за корупцію і продаж завдань, а працівник педуніверситету Павлушенко О.А., яка не мала права цього робити. Далі більше.

 Згідно з додатками до наказу №7 від 10.01.2012 р. головою журі на олімпіаді з української мови та літератури та головою предметно-методичної комісії по складанню олімпіадних завдань було призначено Павлущенко О.П., а заступником голови журі Прокопчук Л.В. Суть порушення полягає в тому, що рідна дочка Павлушенко О.А. Мазай Лада (ЗОШ № 32)  брала участь у II і III етапі олімпіади і стала переможицею – 1 місце (10 клас). Ігор Івасюк грубо порушив «Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади», де чітко вказано: «До складу журі III і IV етапів олімпіад (…) не можуть входити близькі особи учасників відповідних змагань (п.7.1.2), та Закон України «Про засади запобігання та протидії корупції». От і вийшло, що мама Павлушенко О.А. скадала завдання на II і III етапі олімпіади для власної дочки, а потім Павлушенко О.А. оцінювала роботу дочки на III етапі. І хто сьогодні розкаже правду про те, що витворяв Івасюк з членами журі і оргкомітету для того, щоб донька заступника голови облдержадміністрації Прокопчука О.А. Прокопчук Ольга (ЗОШ №4) зайняла 3-тє місце? Звичайно  тут була порушена вже не тільки конфіденційність завдань, про які говорить Івасюк, але – зазначте! -  не якимось таємничим «куратором», а персонально Ігорем Івасюком. То про яку ж прозорість системи проведення олімпіади, в 2011-2012 н.р. та об’єктивність оцінювання робіт учасників могла йти мова! І про які антикорупційні заходи говорить Ігор Івасюк?  Ці заходи привели до повного провалу в 2011-2012 н.р. на IV Всеукраїнському етапі олімпіади, де вінницька команда отримала самі нулі. Дивуватись нічого, адже переможці III етапу, з вини Ігоря Івасюка, були визначені необ’єктивно. Докази цьому ми надали. Таким чином, Вінниччина вперше за багато років не отримала призових місць на IV етапі олімпіади з української мови та літератури. Зате Ігор Івасюк, руками свого слухняного спільника, цинічно оббрехав і безпідставно звільнив з роботи чесну і порядну людину, яка заважала йому порушувати закон на олімпіадах, і не тільки на них. Чи зупинять на кінець нахабного порушника закону правоохоронці – побачимо. Ми ж обіцяємо вінничанам, що зробимо все від нас залежне, щоб такі особи як Ігор Івасюк відповіли за всі порушення, які вони скоїли, використовуючи своє службове становище. І йому не допоможе неправда і навіть геббельсівська брехня.  

Голова Вінницької ОГО Народна Армія Спасіння Вінничини  Дуляк А.І.

 




© 2012-2019 Вінницька обласна громадська організація «Народна Армія Спасіння Вінниччини» | Всі права захищені.